Треньорът на Барса: Победата беше необходима след последните два резултата

-
-

Старши треньорът на Барселона Роналд Куман обобщи отложения мач от Ла Лига срещу Елче (3:0).

„Победата беше необходима след последните два резултата (1:1 с Кадис и 1:4 с ПСЖ). Имахме страхотно второ полувреме и решихме изхода от играта. През първото полувреме трябваше да играем по-добре. Промените в състава се дължат на факта, че отборът се нуждае от свежест. Многото мачове водят до това, че играчите са уморени, нямат достатъчно сила. За щастие добавихме движение през второто полувреме, открихме резултата и това улесни нашата задача. През първото полувреме действахме доста вяло, липсваше ни ритъм, въпреки че създадохме две положения. През второто полувреме изглеждахме много по-добре. Ако говорим за недоволството на Меси през първото полувреме, тогава всички видяха, че наистина ни липсва движение и ритъм при работа с топката. И беше съвсем нормално той като капитан да изисква повече. Победата е много важна за увереността, защото загубихме много точки в началото на сезона, особено у дома. Ако не продължим да печелим, всичко ще приключи. В последните 13-14 мача от първенството играхме почти перфектно. Имаше проблеми в началото на сезона“, каза Куман.

В Ла Лига Барселона е без загуба в 14 поредни мача и е на трето място в класирането.