cska traktor
Кадър: Диема спорт
-
-

ЦСКА-София загуби и втората си контролна среща по време на подготвителния лагер в Турция. „Червените“ отстъпиха на иранския ФК Трактор с 0:1.

В 9-ата минута Фаетон отправи изстрел от дистанция, който обаче бе слаб и право във вратаря.

Скоро след това удар на Линдсет извън наказателното поле мина покрай лявата греда.

В 14-ата минута „червените“ организираха бърза контра. Фаетон намери в наказателното поле Естрада, който обаче се засуети и шутът му бе блокиран.

240 секунди по-късно ЦСКА-София по чудо не поведе. Тибо Вион центрира от фал, Християн Петров засече пред вратарското поле, но Пурхамиди някак успя да избие от самата голлиния.

В 24-ата минута Фаетон нахлу в наказателното поле и стреля по диагонала. Вратарят на Трактор обаче плонжира и улови сигурно.

В последната минута на полувремето опасен шут на Скаршем спря във външната страна на мрежата.

В началото на втората част напрежението на терена се повиши. Футболистите на двата отбора се вкопчиха един в друг, имаше побутвания, но до по-сериозни инциденти не се стигна.

Трактор поведе в 52-ата минута. Сафаа Хади стреля извън наказателното поле. Топката рикошира в Християн Петров, заблуди Бусато и влетя във вратата за 0:1.

Четвърт час преди края на мача Амос Юга получи втори жълт и съответно червен картон. На негово място в игра се появи Марк-Емилио Папазов. Любопитно е, че капитанът на ЦСКА-София бе отстранен от игра във втора поредна контрола.

ЦСКА-София: 25. Димитър Евтимов, 19. Иван Турицов, 6. Християн Петров, 13. Браян Кордоба, 15. Тибо Вион, 21. Амос Юга, 26. Марселино Кареасо, 7. Улаус Скаршем, 11. Джонатан Линдсет, 11. Матиас Фаетон, 29. Майкъл Естрада

Резерви: 1. Густаво Бусато, 12. Марин Орлинов, 2. Юрген Матей, 4. Мено Кох, 3. Сейни Санянг, 22. Енес Махмутович, 8. Станислав Шопов, 27. Лазар Туфегджич, 17. Емануел Шакич, 23. Илиан Антонов, 16. Георги Чорбаджийски, 24. Марк-Емилио Папазов, 30. Данило Асприля,

Трактор: 1. Пурхамиди, 88. Сиамак, 33. Ареф, 4. Агджанпур, 17. Саеид, 10. Рикардо, 6. Сейед, 7. Густаво, 27. Саяд, 9. Амирхосеин, 30. Ромел