Тотнъм с нов кошмарен мач

0
-
-

Брайтън се наложи категорично над Тотнъм с 3:0 на свой терен в стартовия мач от осми кръг на Премиършип. “Шпорите” претърпяха второ поредно унизително поражение, след като по-рано тази седмица загубиха от Байерн Мюнхен с 2:7.

23-годишният французин Нийл Мопе даде преднина на “чайките” в 3-ата минута, а при ситуацията вратарят на Тотнъм Уго Лорис контузи сериозно ръката си и бе откаран в болница. Както се оказа, футболистите на Тотнъм бяха шокирани от такова начало на двубоя. 19-годишният Аарън Конъли се възползва от дадения му шанс и удвои преимуществото на Брайтън в 32-ата минута. В остатъка от полувремето домакините надиграваха своя съперник и лондончани можеше да инкасират и трети гол. В 63-ата минута младият Конъли се разписа за втори път в срещата, а резултатът 3:0 се запази до края. Лондонският тим явно е в криза и мениджърът Маурисио Почетино трябва да намери начин за разрешаване на проблема. В следващия кръг Тотнъм посреща последния в таблицата Уотфорд.