Тотнъм разпиля Лудогорец като на тренировка! Уинкс унижи „орлите“ с гол от центъра

0

Лудогорец записа нова загуба в груповата фаза на Лига Европа. „Орлите“ отстъпиха с 0:4 при гостуването си на Тотнъм и по този начин записаха четвърто поражение от четири мача в тази фаза на надпреварата. „Шпорите“ имаха тотално превъзходство през целия мач, а в доста моменти действаха с лекота, присъща за тренировка.

Двубоят започна с минута мълчание в памет на великия Диего Армандо Марадона. Феноменалният аржентинец почина вчера, покосен от сърдечен арест.

В 11-ата минута Бейл стреля директно от фал. Топката рикошира в стената и мина малко над напречната греда, излизайки в корнер.

5 минути по-късно Тотнъм поведе. Деле Али изведе Карлос Винисиус сам срещу вратаря. За последния пък не бе никакъв проблем да прати топката в мрежата за 1:0.

В 21-ата минута Бейл стреля от дъгата пред наказателното поле. Топката обаче премина над вратата.

В 26-ата минута Уинкс нанесе мощен удар от сериозна дистанция, който премина до лявата греда.

В 32-ата минута късметът спаси „орлите“. Деле Али намери в наказателното поле Бен Дейвис, който с мощен удар от въздуха с левия крак разтресе дясната греда.

120 секунди по-късно Тотнъм удвои аванса си. Ндомбеле проби като на парад през няколко футболисти на гостите и от дъгата пред наказателното поле стреля към долния ляв ъгъл. Пламен Илиев плонжира и изби. Топката стигна до Деле Али, който пусна на празна врата към Винисиус, за когото не бе проблем да направи 2:0.

Веднага след попадението Лудогорец сгреши при изнасянето. Лукас Моура стреля от дъгата пред наказателното поле, но топката профуча покрай дясната греда.

В 57-ата минута Деле Али изведе с глава Бейл сам срещу вратаря. Пламен Илиев обаче се пласира отлично и изби удара в корнер.

6 минути по-късно Тотнъм оформи класиката в резултата с феноменален гол. Хари Уинкс получи от тъч близо до центъра на терена и стреля от около 40 метра. Топката се чукна в напречната греда на излезлия малко напред Пламен Илиев и влетя в мрежата му за 3:0.

В 73-ата минута авансът на Тотнъм набъбна. Деле Али намери около точката за изпълнение на дузпа Винисиус, който от своя страна продължи към непокрития Лукас Моура. Последният с плътен удар удар по диагонала не остави шансове на Пламен Илиев за 4:0.

10 минути по-късно Скарлет бе изведен сам срещу вратаря. 16-годишният футболист, влязъл малко по-рано, обаче не успя да преодолее Пламен Илиев.