Тотнъм гази 90 минути Лудогорец на ходом, вкара само 3

0

Лудогорец загуби от Тотнъм в мач от груповата фаза на Лига Европа. На празния стадион „Хювефарма Арена“, англичаните бяха тотален доминант и без дори видимо да се напрягат, съвсем заслужено взеха трите точки, след успех само с 3:1. Победата можеше да бъде и далеч по-убедителна, ако не бяха няколко сериозни пропуска на „шпорите“, в това число и отлични спасявания на Пламен Илиев.

След по-малко от 60 секунди игра, Тотнъм по чудо не поведе. Гостите направиха няколко светкавични паса с по едно докосване, за да може в края Хари Кейн да бъде изведен сам срещу вратаря. Звездата на англичаните обаче направи фрапантен пропуск, като от границата на вратарското поле засече високо над напречната греда.

В 6-ата минута възпитаниците на Жозе Моуриньо отново бяха на сантиметри от гола. Хари Кейн стреля мощно пред дъгата на наказателното поле. Топката обаче разтресе лявата греда.

180 секунди по-късно Гарет Бейл стреля опасно от фал. Пламен Илиев обаче плонжира и изби в корнер отиващата в долния му ляв ъгъл топка.

Все пак логичното се случи в 13-ата минута, която се оказа фатална за Лудогорец. След центриране от корнер, Хари Кейн засече неспасяемо с глава за 0:1. Това бе гол №200 за нападателя с екипа на „шпорите“.

Тоталното надмощие на Тотнъм продължи и в 20-ата минута можеше да удвои аванса си. Лукас Моура стреля от границата на наказателното поле, но топката премина на сантиметри от дясната греда.

В 25-ата минута англичаните пропуснаха нова чудесна възможност. След пресечен пас на Кейн, топката стигна на ъгъла на вратарското поле до Ло Селсо, който стреля мощно. Пламен Илиев обаче протегна инстинктивно ръце и успя да избие.

В 32-ата минута Тотнъм все пак стигна до второ попадение. Гарет Бейл изведе Хари Кейн вдясно на наказателното поле. Последният пусна успореден пас към Лукас Моура, който на 2 метра пред голлинията не сгреши за 0:2.

120 секунди по-късно Лудогорец можеше да намали изоставането си. Кешеру стреля от границата на наказателното поле. Топката рикошира във футболист на гостите и заблуди Харт, но пък мина до лявата греда, излизайки в корнер.

В 39-ата минута Хари Кейн получи в наказателното поле и стреля мигновено. Пламен Илиев обаче изби.

Втората част започна отлично за Лудогорец. В 50-ата минута Текпетей стреля от дъгата пред наказателното поле. Топката рикошира в играч на Тотнъм и стигна до Клаудиу Кешеру. Румънецът пък майсторски засече от въздуха, от границата на вратарското поле, за 1:2.

180 секунди по-късно Тотнъм можеше да възстанови аванса си от 2 гола. Ло Селсо проби отляво и пусна към точката за изпълнение на дузпа. Винисиус напълно необезпокояван засече от движение, но над вратата.

В 55-ата минута Ло Селсо стреля от границата на наказателното поле. Топката обаче мина на сантиметри от дясната греда.

В 62-ата минута англичаните стигна до трети гол. След атака като по учебник, Сон пусна на празна врата за Ло Селсо, който от границата на вратарското поле прати топката в мрежата за 1:3.

В 73-ата минута Лудогорец можеше да върне интригата в мача. Каули нанесе хубав удар от наказателното поле, който обаче попадна право в ръцете на Харт.