Тони Здравков преди Байер: Ситуацията е леко притеснителна

0
antoni zdravkov 1 1

Лудогорец замина за Германия. „Орлите“ гостуват в четвъртък на Байер Леверкузен, в мач от Лига Европа. Двубоят е от 19:55 ч.

„Ситуацията е леко притеснителна от гледна точка на това, че имаме хора с леки проблеми. Не желаем да рискуваме тяхното здраве, ще изчакаме до утре, за да видим дали ще ги използваме. При всички положения ще има ротации, предвид сгъстения цикъл. Това е съвсем нормално. Във всички мачове ще има хора, на които ще им бъде давана почивка, защото нашият отбор изигра много мачове в сгъстен цикъл.

Доминик Янков тренира всеки ден с нас. Знаем какво може и какво му липсва, за да изгради своето бъдеще. Той също изигра доста мачове с тези в юношеските квалификации. Има и той травма, ще преценим какво е състоянието му. Събраха се много мачове и футболистите чувстват голяма умора. Показателите им като физическа подготовка обаче са доста добри, надявам се да издържат.

Настроение като на победители в групата няма. Но има махане на напрежението. Надявам се изиграем два добри мача. Има идея да се даде шанс на тези момчета, които са играли по-малко. Всеки футболист заслужава да влезе в игра, всички са с професионални договори“, коментира старши треньорът на Лудогорец – Антони Здравков.