Томаш преследва първа победа с Локо (Пд) над бившия си отбор

0
Снимка: facebook.com/lokomotivplovdiv

Треньорът на Локомотив Пловдив Александър Томаш направи име с тима на Берое. В кариерата си до момента той най-дълго е бил при старозагорци. При тях започна и да учи занаят – бе помощник в периода 2012-2013 година. От 23 май 2017 до 22 октомври 2019 пък водеше зелено-белите. На два пъти медалът му се изплъзваше от ръцете – през 2017/18 и 2018/19 заралии оставаха на четвърто място в класирането.

Днес Томаш за трети път ще гостува на бившия си тим, откакто двете страни се разделиха. Досега той има победа и поражение. Наред с това специалистът ще преследва първи успех начело на черно-белите над Берое.

За първи път треньорът пристигна под Аязмото, след като вече бе водил тима, на 12 април 2021 година. Тогава Томаш водеше закъсалия Етър. Това обаче не му попречи да спечели – 2:1. Болярите поведоха с два гола на Преслав Боруков (31, 65), докато попадението на Алиун Фол стигна само за по-почетно поражение на домакините. Днес Боруков отново ще тормози отбраната на Берое, защото вече е състезател на Локо.

От 11 април 2022 година Томаш пое пловдивчани. 10 дни по-късно тимът му прие на „Лаута“ старозагорци, а мачът завърши без победител. Заралии откриха чрез Стив Фуртадо (26), а капитанът на черно-белите Димитър Илиев изравни в добавеното време на първата част. На 31 май Берое спечели по инфарктен начин домакинството си – с гол на Алиун Фол в 90-ата минута. Така Берое се устреми към седмото място, даващо право на бараж за Лигата на конференциите. Целта пред Локо за евроучастие пък бе отложена за сегашната кампания./ „Тема спорт“