Томаш преобрази Етър за първа победа в елита

0
-
-

Етър Велико Търново постигна първа победа от началото на сезона в efbet Лига, след като се наложи с минималното 1:0 в домакинството си срещу Царско село от 14-ия кръг на първенството. Двубоят по програма трябваше да се проведе в понеделник, но заради обилния снеговалеж и лошите условия бе отложен за днес.

Старши треньорът на Етър Александър Томаш имаше проблеми в часовете преди мача и трябваше да направи две промени по заявения си състав в понеделник. От него отпаднаха титуляра Кольо Станев и Даниел Пехливанов, които са с гастроентерит.

Етър Велико Търново поведе в 10-ата минута. Свилен Щерев центрира към оставения непокрит в наказателното поле Преслав Боруков, който с глава вкара топката във вратата на Джони Пласид.

Етър бе близо до това да вкара втори гол в 32-ата минута, но Луис Педро се намеси решаващо и изби в корнер преди Боруков да може да играе с топката.

Милчо Ангелов отправи опасен удар в 34-ата минута, но Джони Пласид се намеси и спаси.

Царско село можеше да изравни резултата в 35-ата минута. Галчев пусна много добър пас към Андерсон Кордейро, който продължи към Мертенс, който шутира, но топката се спря в напречната греда на вратата на Етър.

Пет минути по-късно Ивайло Марков с глава свали към Луис Педро, който изскочи сам срещу Христо Иванов, но стреля много неточно в аут.

Етър направи сериозен пропуск в 47-ата минута, когато Алдаир Ферейра подаде към Милчо Ангелов, който стреля от въздуха, но топката премина на сантиметри встрани от десния стълб на вратата на Джони Пласид.

В 62-ата минута Свилен Щерев фаулира откъсващия сам срещу Христо Иванов – Андерсон.Съдията Георги Димитров показа втори жълт картон на играча на „болярите“ и той остави тима си с десет души.

Само минута по-късно и Царско село остана с 10 играчи. Преслав Боруков се отскубна сам срещу вратаря на гостите, но Божидар Васев го препъна и получи директен червен картон.

Етър пропусна да вкара втори гол в 70-ата минута. Яни Пехливанов стреля, след което се получи рикошет в играч на гостите, но Джони Пласид успя да спаси, след това топката попадна в Боруков, който стреля, но от голлинията Луис Педро успя да изчисти топката.

Етър в три поредни мача не допусна гол във вратата си в първенство.

Това е първа победа за Етър от началото на сезона и четвърта точка спечелена под ръководството на Александър Томаш.

Царско село допусна четвърта последователна загуба в първенството, като в тях няма отбелязан гол.

Царско село остава на девета позиция с 13 точки, а Етър е последен със 7.