Тодор Янчев: Два равностойни отбора

0
todor qnchev
Снимка: cska1948.bg

Наставникът на ЦСКА 1948 Тодор Янчев даде мнението си след победата на своя тим над Локомотив (Пловдив). “Червените” се наложиха с минималното 1:0 след гол от дузпа и червен картон за пловдивчани.

“Два равностойни отбора. Локо (Пловдив) е един от силните отбори, така че изстрадахме този успех. Дузпата – това е част от играта. Трябваше ни малко търпение, второто полувреме започнахме по най-добрия начин, но оттам нататък помислихме, че мачът е приключил и си създадохме сами главоболия. Предоставихме не знам защо инициативата на Локомотив, а те са отбор, който е опасен и умее да играе с човек по-малко.

Ивайло е един от водещите ни играчи, липсата му е видима. Освен, че е голмайстор на отбора, той е и лидер, с когото на терена играчите се чувстват добре. Но контузиите са част от футболния живот. Надявам се контузията да бъде възможно най-лека и към момента не мога да дам точен отговор колко ще отсъства.

В сряда имаме мач за Купата, който е коренно различен от първенството. В полуфиналите няма слаби отбори, всеки иска да играе финал. Но няма да бъде лесно срещу Локомотив (София), който е един добър отбор. И вчера се представиха добре в Разград. Оттук нататък мислим за полуфинала”, заяви Янчев.