Тобиас Хайнц донесе победата за червените с фантастичен гол

0
tobias hainc
Снимка: cska.bg

ЦСКА-София победи Крумовград с 1:0 и спечели първи три точки в първенството. Голът отбеляза Тобиас Хайнц с рядко красиво изпълнение. Гостите от Крумовград показа самочувствие и се опитваха да бъдат равностойни на червените. И двата отбора показаха приличен футбол, което бе оценено и и от хората на трибунуте на стадион Българска армия.

Още във 2-ата минута пред Марселино Кареасо се откри много добра възможност в наказателното поле на Крумовград, но той не успя да нанесе добър удар с глава и топката попадна в ръцете на Янко Георгиев.

Последваха няколко атаки на червените, които обаче нямаха ефективност в завършващата фаза.

ЦСКА-София  поведе с 1:0 в 24-ата минута. Амос Юга центрира в наказателното поле на Крумовград, където Тобиас Хайнц бе изпуснат и с акробатичен удар със задна ножица вкара топката в десния ъгъл на вратата на Янко Георгиев, който нямаше какво да направи.

В 36-ата минута домакините комбинираха за пореден път в наказателното поле на съперника. Фаетон направи двойно подаване със свой съотборник и стреля, но Георгиев спаси.

Пред Амос Юга се откри добра възможност в наказателното поле на Крумовград в 41-ата минута и той стреля, но ударът му бе блокиран от Раян Сенхаджи и топката излезе в корнер.

Амос Юга получи контузия и бе заменен на полувремето от Станислав Шопов.

Станислав Шопов пусна остър пас в наказателното поле на Крумовград в 47-ата минута, успоредно на голлинията, но Матиас Фаетон се размина с топката.

Минута по-късно Шопов намери с много добър пас Фаетон в наказателното поле на Крумовград, а нападателят стреля, но Янко Георгиев се намеси решаващо и спаси.

Данило Асприля направи своя дебют за армейците, след като влезе в игра в 66-ата минута на мястото на Тобиас Хайнц.

Вячеслав Велев отправи далечен удар в 67-ата минута, но се получи рикошет в играч на ЦСКА-София  и топката премина встрани от левия страничен стълб на вратата на Густаво Бусато.

В 84-ата минута Папазов изведе великолепно Шопов под ъгъл сам срещу Георгиев. Халфът отправи удар, но вратарят на Крумовград спаси.

Данило Асприля комбинира с Марселино Кареасо в 88-ата минута, а той стреля, но ударът му бе блокиран от Раян Сенхаджи и топката излезе в корнер.