Тибо Куртоа: Мачът с Италия е безсмислен, няма смисъл от третото място в Лигата на нациите

Вратарят на Белгия Тибо Куртоа говори след полуфиналния мач с Франция (2:3) в Лигата на нациите.

„Играхме много добре през първото полувреме, особено по отношение на притежанието. През второто полувреме те започнаха да оказват натиск малко по-високо и ние загубихме самообладание при работата с топката.

Допуснахме голове. Много съжалявам. Не съм виждал повторение на головете, но в първия случай е съвсем естествено играчите от този клас да могат да се възползват в наказателното поле. И във втория случай нямахме късмет от дузпата.

Знаехме, че 2:0 с Франция може да не е достатъчно. Нямаме чувство на разочарование.

Мачът срещу Италия в събота е безсмислен. Няма смисъл, че някой ще стане трети в Лигата на нациите. Не разбирам защо трябва да се проведе този мач“, каза Куртоа пред RTL Belgique.