Тиам черпи за гола, Виана закара дъщеричката на зоопарк

0
hali tiam

Халфът на Левски Хали Тиам се похвали, че е почерпил най-близките си за първия си гол със синята фланелка. Сенегалецът успя да открие головата си сметка в домакинството на Верея, което бе спечелено със 7:0 на „Герена“. Дефанзивният полузащитник реализира за 6:0 в 74-ата минута. Това бе 24-ият му двубой с екипа на сините, откакто пристигна в клуба през зимата. А докато се разпише, бе на терена 2017 минути – 33 часа и 37 минути.

Предишният път, в който Тиам бе опъвал противниковата мрежа, бе през сезон 2016/17, когато той носеше екипа на турския Газиантепспор. На 14 май 2017-а той бе точен при домакинското поражение с 1:2 от местния гранд Галатасарай.

Голът в мрежата на Верея бе 13-и за първенство в кариерата на сенегалеца.

„Много съм щастлив да отпразнувам първия си гол за Левски. Радвам се, че това стана пред нашите удивителни феновете“, написа Тиам в една от социалните мрежи и публикува снимка от момента, в който бележи.

Колегата му при сините Луан Виана пък използва уикенда, за да разгледа София. Бразилският нападател посети и зоопарка в столицата заедно с дъщеричката си. 22-годишният Луан бе привлечен от Левски в края на трансферния прозорец. Той е изостанал с физическата подготовка и затова рядко попада в групата за мачовете. Бразилецът направи официалния си дебют при гостуването на Лудогорец (1:2) – появи се на игрището в заключителните 10 минути на двубоя.