0
pomorie montana 45
-
-

Едноименният тим на Севлиево се наложи с 2:0 в Свищов над местния Академик в приятелска среща. Селекцията на Ферарио Спасов не успя да се порадва от сърце на успеха, защото единият от футболистите на отбора – Йонко Косев, получи тежка травма.

Севлиевци имаха лек превес през целия двубой. Те изковаха победата още до почивката. В 13-ата минута Добрин Петров откри резултата с глава след центриране на съотборник. Секунди преди почивката по идентичен начин централният бранител на „студентите“ Иван Ганев си вкара автогол.

През втората част треньорите направиха доста промени в съставите си. Головите моменти бяха предимно пред вратата на гостите. С три пропуска се отличи Димитър Костадинов. Десетина минути преди края Йонко Косев контузи сериозно глезен и беше откаран в болница в Плевен.