Тежка контузия помрачи мач на Етър

0

Вторият отбор на Етър загуби с 2:3 от Янтра (Полски Тръмбеш) в контрола, играна във Велико Търново. Резултатният мач беше помрачен от тежка контузия на търновския вратар Никос Рашков. Първото полувреме беше равностойно. Само за 8 минути паднаха 3 гола. Първо в 20-ата, вратарят на гостите Стефан Петров сгреши, подавайки топката на Траян Димитров, който я насочи в мрежата му – 1:0. Малко след това Тихомир Антонов изведе Любомир Генчев и голмайсторът възстанови равенството. В 28- ата минута обаче малките „боляри“ проведоха бърза контраатака и Димитров се разписа за втори път – 2:1. В оставащото време до почивката бившият нападател на Етър – Марио Балъков пропусна на два пъти да изравни.

През второто полувреме треньорът на „виолетовите“ Николай Катъров пусна в игра още по- млади момчета. Янтра взе инициативата и диктуваше всичко на терена. В 50-ата минута току що влезлият Виктор Василев се сблъска с търновския вратар Никос Рашков, който напусна терена с тежка травма. В 66-ата минута Тони Маречков завърши самостоятелен пробив с гол за 2:2. Няколко минути по-късно бърза атака с участието на Балъков, Антонов и Генчев завърши с попадение на последния за окончателното 2:3. Още няколко ситуации за гол пропиляха футболистите от Полски Тръмбеш.