Текпетей спаси Лудогорец в Бистрица, но шампионът загуби първи точки от ЦСКА 1948

0
Снимка: ludogorets.com

ЦСКА 1948 и Лудогорец завършиха 2:2 в мач от третия кръг на Първа лига. Шампионите поведоха с гол в края на първото полувреме дело на Каули Оливейра. „Червените“ обърнаха развоя на мача с попадения на Ивайло Чочев и Георги Русев. Бърнард Текпетей вкара втория гол решителен гол за разградчани. По този начин Лудогорец се измъкна без поражение при визитата си в Бистрица, но загуби първи точки в шампионата.

Лудогорец влезе по-добре в мача и направи много сериозен пропуск в 5-ата минута, когато Кирил Десподов подаде към Спас Делев в наказателното поле на ЦСКА 1948, а той стреля, но Даниел Наумов показа добър рефлекс и спаси.

В 21-ата минута Джонатан Перейра бе принудително заменен, като на негово място се появи Ангел Лясков.

Алекс Колев отправи не лош удар в 36-ата минута, търсейки горния десен ъгъл на вратата на Лудогорец с удар от над 20 метра, но топката прелетя високо над вратата.

Лудогорец поведе в резултата с 1:0 в третата минута на добавеното време на двубоя. Алекс Сантана направи двойно подаване с Каули Оливейра в наказателното поле на ЦСКА 1948, а последният след това преодоля и Лазар Марин, след което стреля, топката срещна напречната греда на вратата на Даниел Наумов и влетя в мрежата му.

В 57-ата минута Спас Делев потърси изненадата и нанесе тежък удар от над 30 метра, като затрудни Даниел Наумов, но вратарят все пак успя да се справи.

Четири минути по-късно ЦСКА 1948 имаше добра възможност да изравни резултата, като Ивайло Чочев се озова на стрелкова позиция, но ударът му бе блокиран от Оливие Вердон на по-малко от 2 метра от голлинията.

ЦСКА 1948 успя да изравни резултата в 72-ата минута, когато Алекс Колев стреля от фал, Симон Слуга се намеси неубедително и топката попадна на пътя на Георги Русев, който веднага стреля, но топката срещна десния стълб на вратата на Лудогорец. След това отбитата топка попадна в Ивайло Чочев, който не пропусна да вкара във вратата на Слуга.

ЦСКА 1948 успя да осъществи пълен обрат в мача в 75-ата минута, когато „червените“ организираха отлична контраатака, при която Ангел Лясков пусна отличен пас към Георги Русев, който преодоля Оливие Вердон и Антон Недялков, а след това и Симон Слуга, пращайки топката покрай него във вратата му за 2:1.

Пет минути по-късно ЦСКА 1948 можеше да вкара трети гол. Карлос Охене комбинира с Октавио в наказателното поле на Лудогорец. Бразилецът подаде на Марио Топузов, който бе на отлична позиция и стреля, но много неточно в аут.

Лудогорец успя да изравни резултата – 2:2 в 81-ата минута. Ангел Лясков допусна грешка, от която се възползва Бърнард Текпетей. Ганаецът стреля от дистанция, много прецизно, пращайки топката в долния десен ъгъл на вратата на Наумов.

Две минути по-късно пред Георги Русев се откри много добра възможност в наказателното поле на Лудогорец, но той стреля встрани от десния стълб на вратата на Слуга.

В 85-ата минута Каули центрира от фал в наказателното поле на ЦСКА 1948, където Вердон бе изпуснат и стреля с глава, но встрани от левия стълб на вратата на Даниел Наумов.

Лудогорец е лидер в класирането със 7 точки, а ЦСКА 1948 е трети с 5 точки.