Черноморец 1919 обърна Созопол при старшата

0

ФК Черноморец 1919 победи Созопол в първенството за юноши – старша възраст. „Акулите“ се наложиха с категоричното 5:2. Двубоят се игра на стадиона в кв. Ветрен.

Резултатът бе открит още в 6-ата минута. След центриране от корнер, Иван Стоянов засече с глава, давайки аванс на гостите. Бургазлии отговориха светкавично и в 10-ата минута резултатът бе изравнен. След центриране от ъглов удар, Виктор Янев с глава прати топката в мрежата. Само 180 секунди пълният обрат в срещата бе факт. Димитър Дончев се разписа по идентичен начин, като този път центрирането бе от фаул. В 25-ата минута обаче, Созопол стигна до второ попадение, дело на Димитър Илиев. Той се разписа с изключително красив прехвърлящ удар от далечно разстояние.

През Черноморец упражни натиск и логично стигна до победата. След пропуски на Виктор Янев и Радослав Неделчев, последният все пак успя да отбележи в 65-ата минута. Първоначално ударът му бе избит от вратаря на гостите, но при добавката си бе безпогрешен. 3 минути по-късно „сините“ увеличиха аванса. Илвиан Пеев бе изведен сам срещу вратаря и с премерен изстрел покрай него покачи на 4:2. В 78-ата минута Радослав Неделчев оформи крайното 5:2. Той отбеляза с много прецизен удар в горния десен ъгъл.

Състав на Черноморец 1919: Д. Гочев, Р. Грозев, Н. Авджиев, М. Ставрев, В. Кокуринков, С. Русев, К. Иванов, Р. Неделчев, Зл. Узунов, Д. Дончев, В. Янев

Резерви: Ст. Минчев, Д. Стефанов, Илв. Пеев, М. Чолаков, Д. Стоянов, Анг. Илиев, М. Тилков

Състав на Созопол: П. Алексиев, Т. Узунов, Ив. Стоянов, Р. Тодоров, Т. Георгиев, Ал. Стамов, Аз. Азисов, М. Мехмедали, Хр. Каймакански, Д. Илиев, Т. Чанев

Резерви: Ат. Иванов, Д. Андреев