Черноморец 1919 отстрани Нефтохимик за Купата при U14

0

ФК Черноморец 1919 продължава напред за Купата на БФС при U14. „Акулите” разгромиха градския съперник Нефтохимик с 5:0 и са в следващия кръг на надпреварата. По този начин „сините“ взеха реванш за поражението от същия съперник малко по-рано през деня, но при U16. „Шейховете“ обаче водят с 2:1 победи, след като миналата седмица отстранихa „сините“ при U18. Днешният двубой се проведе на стадиона в кв. Ветрен.

Възпитаниците на Нено Ненов не оставиха никакво съмнение в превъзходството си. Те успяха да поведат още в началните секунди на мача, като точен за 1:0 бе Слави Диков. Отново той удвои след четвърт час игра. Класическото измерение на резултата даде Божидар Киряков, с гол в 30-ата минута. През втората част на мача Черноморец продължи да доминира и стигна до нови две безответни попадения, дело на Божидар Киряков и Димов Кръстев.