Чамов с убедителна победа на старта на олимпийския турнир по бокс

0
-
-

Симеон Чамов започна по изключителен начин участието на българските боксьори на Олимпийските игри в Рио де Жанейро. Родният представител в категория до 69 килограма изигра отличен мач в дебюта си на форум под петте преплетени кръга срещу коравия турски представител Онур Сипал и продължава напред към осминафиналите. Чамов спечели убедително с 3:0 съдийски гласа (30:27, 30:27, 29:28). Българинът започна срещата по-предпазливо, но бързо се нагоди към стила на турчина и използва шансовете си по най-добрия начин. Превъзходството на Чамов беше видно, като на два пъти в срещата се наложи турският боксьор да получама медицинска помощ, тъй като българинът отвори сериозна аркада на дясната му вежда, която в началото на третия рунд беше зашита.

Чамов беше подкрепен от трибуните от другите двама български представители в олимпийския турнир по бокс – Станимира Петрова и Даниел Асенов, които гордо развяваха родния трибагреник. За място на четвъртфиналите българинът ще срещне на 11 август във вечерната сесия Сайлон Арди (Тайланд).

Чамов е носител на Купа „Странджа“ за 2015 г., а тази година отново спечели финалния мач в своята категория, след като победи с технически нокаут Николай Коев.

Източник: sportal.bg

Снимки: Костадин Андонов/sportal.bg