Световният шампион се класира за четвъртфиналите на Световното в Катар след нов супер мач на Мбапе

0
mbappegiroud
-
-

Световният шампион Франция се класира за четвъртфиналите на Мондиал 2022 в Катар, след като се наложи с 3:1 срещу Полша на стадион „Ал Тумама“. Головете за „петлите“ отбелязаха Оливие Жиру и Килиан Мбапе на два пъти, а за поляците точен от дузпа в края бе Роберт Левандовски.

В 13-ата минута Орелиан Чуамени опита силен удар от много сериозна дистанция, но Войчех Шчесни бе на добра позиция и успя да избие.

Осем минути по-късно Роберт Левандовски се пребори за топката и отправи много силен удар от далечно разстояние, но ударът му профуча покрай лявата греда на Юго Лорис.

Килиан Мбапе навлезна в наказателното поле на Полша в 35-та минута и направи страхотен финт, изпращайки Мати Кеш на земята, но ударът на нападателя бе отразен от Шчесни.

Най-доброто положение за Полша дойде в 37-ата минута, когато Пьотр Желински получи на точката на дузпата и опита изстрел от близка дистанция, но Юго Лорис успя да спаси, последва добавка от Камински, но Рафаел Варан изчисти от голлинията.

Франция успя да поведе в резултата в 44-ата минута, когато Килиан Мбапе подаде към Оливие Жиру, който с много хубав завършващ удар изпрати топката във вратата на Шчесни.

В 58-та минута Оливие Жиру вкара невероятен гол със задна ножица, но съдията малко преди това даде сигнал за нарушение на Рафаел Варан срещу вратаря на Полша Войчех Шчесни.

Франция поведе с 2:0 в 74-ата минута, когато Усман Дембеле подаде на Килиан Мбапе, който с много силен удар не остави никакви шансове на Войчех Шчесни, пращайки топката под напречната греда.

Франция вкара трети гол в първата минута на добавеното време на мача, когато Маркъс Тюрам подаде към Килиан Мбапе, който си откри малко пространство в наказателното поле на Полша и със страхотен диагонален удар вкара топката в горния ляв ъгъл на вратата на Войчеш Шчесни, който успя да докосне топката, но не и да я избие.

Дълбоко в добавеното време на мача Камил Гросицки центрира в наказателното поле на Франция, а топката срещна ръката на Дайо Упамекано.

Съдията първоначално не свири дузпа, но бе привикан от ВАР, за да преразгледа своето решение и посочи бялата точка.

Левандовски изпълни много слабо дузпата и Юго Лорис спаси, но дузпата беше повторена, след като много играчи на Франция навлязоха в наказателното поле, а и Лорис не бе на голлинията при изпълнението от страна на полския нападател.

При второто изпълнение Левандовски вкара дузпата за 1:3. Това бе негов втори гол за Полша на Световни първенства.

Така Франция се класира за четвъртфиналите, където съперник ще бъде победителят измежду Англия и Сенегал.