Световният шампион е готов да защитава короната си, започна с изразителна победа на Мондиал 2022

0
rabiot

Световният шампион Франция е готов да защитава шампионската си корона, след като започна с много изразителна победа с 4:1 срещу Австралия в първия си мач от група „D“ на Мондиал 2022 в Катар.

Двубоят започна изненадващо, след като Гуудуин вкара гол във вратата на Юго Лорис още в 9-ата минута.

Тео Ернандес влезе на мястото на брат си Люка в 13-ата минута.

Франция изравни резултата в 27-ата минута именно след асистенция на Тео Ернанес за Адриен Рабио.

Франция направи пълен обрат в 32-ата минута, когато Рабио асистира за попадението на Оливие Жиру.

Франция поведе с 3:1 в 68-ата минута с първия гол на Килиан Мбапе на Световното първенство.

Само три минути по-късно Мбапе асистира за втория гол в двубоя на Жиру, с който той се изравни с най-добрия голмайстор за френския национален отбор Тиери Анри, като двамата имат отбелязани по 51 гола.

В събота Франция играе с Дания, а Тунис с Австралия.