0
2018 09 16 lokors svetk 23
-
-

Футболистите на Светкавица Търговище победиха с класическото 3:0 гостите от Септември 98 (Тервел) в среща от 22-ия кръг от първенството в Трета лига – Североизток. Четвъртата поредна победа от началото на пролетния полусезон  прати тима на трета позиция в класирането.
В срещата със Септември Тервел домакините диктуваха играта на терена от началото на двубоя, но голът падна чак в 30-ата минута. От пряк свободен удар Румен Русков центрира в наказателното поле на гостите, на втора греда Динко Дерменджиев се възползва от суматохата между защитниците и с глава откри резултата 1:0. През втората част Динко Дерменджиев удари гредата, а в 60-ата минута бе изведен очи в очи с вратаря на гостите за 2:0.Третото попадение бе дело на Николай Николов . В края на мача гостите от Тервел също имаха две чисти положения, но успешните намеси на Тодор Тодоров запазиха вратата му четвърти пореден мач „суха“.