Свети Никола отстъпи на Вихър (СНИМКИ)

0

Свети Никола загуби домакинството си на Вихър (Айтос). „Светиите“ отстъпиха с 1:4 в мач от IV кръг на „А“ Областна футболна група. Двубоят се проведе на стадиона в Руен, където бургазлии приемат своите съперници. Срещата пък бе ръководена от елитния ни рефер Стефан Павлов.

Двубоят започна кошмарно за водения от Павлин Ковачев тим, след като инкасираха гол след по-малко от 60 секунди игра. В средата на полувремето домакините успяха да удвоят преднината си. В ситуацията, обаче останаха сериозни съмнения за засада. Малко по-късно играч на Вихър игра с ръка в собственото си наказателно поле, но главният съдия не отсъди 11-метров наказателен удар. Той обаче отсъди такъв в полза на айтозли, в последните секунди на първата част. Вратарят на Свети Никола пък показа страхотен рефлекс и отрази удара от бялата точка.

Второто полувреме започна като първото – с гол за Вихър след по-малко от минутка игра. След като резултатът придоби класическо измерение, гостите сътвориха няколко сериозни пропуска, като преднината им можеше да набъбне сериозно. Свети Никола успя да отговори след час игра, когато с далечен изстрел Мирослав Загорски отбеляза за 1:3. Последваха няколко пропуска на домакините, преди в заключителните минути тимът от Айтос да оформи крайното 1:4.

„Поемам вината за загубата. Не трябваше точно срещу Вихър (Айтос) да правя експерименти със състава.
Отборът на символичните гости игра много прагматично и ако не бяха намесите на нашия вратар, загубата можеше да бъде доста неприятна“, лаконичен бе след мача наставникът на Свети Никола Павлин Ковачев.

Състав на Свети Никола: Д. Йорданов, Г. Захариев, Ив. Коларов, М. Загорски, Ст. Димитров, Мл. Джамбазов, В. Иванов, Кр. Димитров, Г. Иванов, Пл. Иванов, Ст. Илиев

Резерви: Здр. Недялков, К. Станчев, Н. Марев, И. Чонгарски, Ст. Джелебов, М. Митрев, Д. Личев