Светът ахна след задната ножица на Роналдо, но ето кой го отвя тази седмица

0
RONALDO

Голмайсторът на Реал (Мадрид) Кристиано Роналдо вкара може би най-красивия гол в кариерата си при убедителната победа с 3:0 срещу Ювентус в Торино в първи мач от четвъртфиналите на Шампионската лига. Брилянтното изпълнение на португалеца със задна ножица обаче не се оказа достатъчно той да спечели в анкетата за най-добър футболист в турнира за тази седмица.

УЕФА обяви, че победител във вота е звездата на Ливърпул Мохамед Салах. Египетският голаджия вкара попадение и асистира за друго при успеха на мърсисайдци с 3:0 срещу Манчестър Сити на „Анфийлд”. Малко след почивката нападателят се контузи и не завърши мача, след като бе заменен принудително. Изявите му до 53-ата минута обаче са впечатлили повече феновете, отколкото тези на Роналдо, който вкара два гола на Юве за цял мач.

Салах получи 57% от гласовете, а португалецът остана втори с 35%. Хамес Родригес от Байерн получи 5%, а Жерар Пике от Барселона остана с 4% от вота.