0
ludogorets bayer
-
-

Лудогорец загуби първия си мач в групите  от турнира за Лига Европа срещу Байер Леверкузен и остави много въпросителни за формата, в която се се намира. На собствения си стадион орлите не можаха да прекършат немците, които ужким бяха в криза.

Срещата започна двуостро, а германците опитаха да наложат дълбока преса. Разградчани обаче успяха да я преодолеят в 8-ата минута след самостоятелен пробив на Сисиньо, който бе фаулиран пред наказателното поле на гостите. Зад топката застана Кешерю, който шутира с левия крак, топката се удари в лявата греда и влетя в мрежата – 1:0 за Лудогорец.

Малко след попадението Лудогорец организира нова добра атака и създаде числено предимство отдясно. Кешерю овладя пред наказателното поле и вместо да подаде на оставения непокрит и нахлуващ на скорост Сисиньо, той опита шут, който бе блокиран.

В 21-ата минута и Байер организира първата си голова атака. Вайзер изведе Паулиньо очи в очи с Ренан, но бразилецът се засуети и топката му бе избита от бранителите на българския тим.

В следващите минути германците натиснаха, а разградчани разчитаха на контраатаки, всяка от които вещаеше огромна опасност. Първо Ларс Бендер шутира опасно, а орлите отговориха с бърз набег, при който Лукоки и Вандерсон останаха срещу един бранител, но първият не успя да подаде на бразилеца
Така се стигна до 30-ата минута, в която Вандерсон и Кешерю осъществиха великолепна комбинация отляво, която завърши с още по-добро подаване на бразилеца към Марселиньо и плеймейкърът на българския шампион нямаше как да сбърка с удара от 3-4 метра – 2:0 за Лудогорец.

Последва сериозен натиск на гостите и в 38-ата минута той даде резултат, когато Хавертц върна един гол с шут от границата на наказателното поле, който намери долния десен ъгъл на Ренан.

До края на полувремето играта се успокои и повече попадения не паднаха.

В началните минути след почивката германците отново взеха инициативата и в 50-ата минута Хавертц стреля опасно от малък ъгъл, който Ренан изби, а след леко неразбирателство с Кампаняро секунди по-късно и улови топката.

Байер продължи осезаемата си доминация и след това положение и в 64-ата минута успя да изравни. При поредната си опасна атака Брант получи пас отляво в наказателното поле и пусна прострелна топка, Ренан я бутна към Тенин, който от 5-6 метра я прати в мрежата за 2:2.

В тези минути Лудогорец видимо отстъпи физически на своя противник, който буквално го мачкаше по терена и в 68-ата минута Байер вкара трети гол. Марселиньо загуби лесно топката близо до наказателното поле, Хавертц овладя и с бомбен шут от 20 метра не стави шанс на Ренан.

Все пак Лудогорец намери сили да се съвземе и в 75-ата минута като по чудо не изравни. Първо Кешерю шутира от малък ъгъл след подаване на Вандерсон, но Храдецки изби в корнер. След неговото изпълнение Недялков нацели гредата след удар с глава.

Последва нахлуване на Кампаняро в наказателното поле. Халфът на орлите бе бутнат, но съдията не посмя да посочи бялата точка. Германците организираха контраатака, която завърши с много опасен изстрел на Телин, който Ренан боксира.

Лудогорец загуби мача, а въпросите остават. Дали политиката на ръководството в последните години е правилна, и дали селекцията и подмяната на поколенията не са тотално закъснели.