Странно, но факт: Защитник е №1 по асистенции на „Армията“

0
Снимка: cska.bg

На терена за ЦСКА-София срещу Спартак Варна започнаха трима плеймейкъри в лицето на Шопов, Туфегджич и Линдсет, но асистенцията за победното попадение бе дело на централния защитник Юрген Mameй. Нидерландецът е №1 по голови пасове в целия състав на червените за сезона в първенството, като вече е дал 3 – срещу Черно море, ЦСКА 1948 и Спартак Варна.

ЦСКА-София най-накрая спечели шампионатен двубой извън София, след като не го бе правил близо година. Последната победа далеч от столицата дойде на 19 септември м.г. – 4:2 срещу Ботев Враца.

Армейците нощуваха на върха във временното класиране на Първа лига за първи път от повече от година. За последно прекараха поне едва вечер като лидери след откриващия кръг на миналата кампания и победата с 4:2 над ЦСКА 1948 на 25 юли 2021.

Дауда Бамба се нуждаеше от два мача и едва 70 минути в елита, за да открие головата си сметка с червената фланелка.

1:0 е единственият резултат, който се повтори в мач на ЦСКА-София досега през сезона. Червените печелят минимално вече трети двубой.

Нито един футболист не е бил на терена през цялото игрово време на 7-те шампионатни мача на ЦСКА-София от началото на сезона. С пълен актив от двубои са единствено Тибо Вион и Лазар Туфегджич, а с най-голям престой на терена са Густаво Бусато и Брадли де Нойер с 540 минути в по 6 срещи./ „Тема спорт“