Страхотно! „Лъвчетата“ посякоха лидера Полша и съхраниха шансовете си за Евро 2025 (ВИДЕО)

0
marin petkov

Младежкият национален отбор на България победи като гост Полша в квалификационен мач за Евро 2025. На стадиона в Катовице „лъвчетата“ лидера в групата с 1:0. По този начин селекцията на Александър Димитров съхрани шансовете си за класиране.

В 8-ата минута два последователни удара от удобна позиция на Станислав Шопов бяха блокирани.

В 13-ата минута Мартин Сораков намери Шопов, чийто изстрел обаче бе спасен от вратаря на домакините.

Скоро след това Марин Петков напредна, след което намери Георги Николов. Шутът на последния обаче бе блокиран.

Полувремето завърши с натиск на Полша, който обаче не доведе с гол в нашата врата.

България поведе в 58-ата минута с прекрасен гол на Марин Петков. Футболистът на Левски с удар с левия крак от 25 метра прати топката в долния ляв ъгъл на вратата за 0:1.

В 77-ата минута „лъвчетата“ организираха бърза контра, завършила с изстрел от дистанция на Сораков. Топката обаче бе насочена право във вратаря.

Полша: 1. Тобиас, 4. Бейгер, 2. Мосор, 5. Пинжо, 23. Марчук, 18. Калужински, 16. Урбански, 13. Камински, 7. Шмит, 10. Марчвински, 9. Шимчак;

България: 12. Дамян Христов, 15. Мартин Атанасов, 5. Велко Йеленкович, 4. Християн Петров, 13. Симеон Василев, 20. Кристиян Стоянов, 6. Емил Ценов, 8. Станислав Шопов, 11. Марин Петков, 9. Георги Николов, 17. Мартин Сораков.