Страхотно „червено“ постижение! Вратар изуми с 2 жълти картон при… 1 изигран мач

0
Снимка: cska.bg

ЦСКА-София записа страхотно постижение, като се разписа във всеки един от 16-те мача през есенния полусезон. Червените вкараха и в последните си 3 срещи от края на миналия шампионат и така са в серия от общо 19 двубоя, в които неизменно бележат, пише „Тема спорт“. За последен път не го направиха при гостуването си на Славия (0:0) на 27 юни.

ЦСКА-София не е реализирал повече от 3 гола в една среща от началото на първенството.

ЦСКА-София спечели 15 от всички 27 официални мача, които изигра във всички турнири през тази есен. Това прави успеваемост 55,55%. Девет успеха са в Първа лига, 5 в Лига Европа и един за Купата на България. Равенствата общо са 8, а пораженията 4. Три от тях дойдоха в ЛЕ – от ЧФР Клуж (0:2) и две от Йънг Бойс (0:3 и 0:1), а в първенството червените паднаха на „Лаута“ с 1:2 от Локо Пловдив, който бе воден от… Бруно Акрапович.

Армейците завършиха есенната част от шампионата с 6 поредни победи, които дойдоха след смяната на Стамен Белчев – две бяха постигнати при временния треньор Даниел Моралес (1:0 с Царско село и 2:1 с Монтана), а другите 4 са при Акрапович (2:0 над ЦСКА 1948, 3:0 над Ботев Пд, 2:1 над Ботев Bp и 1:0 над Левски). Червените не бяха записвали толкова дълга победна серия от есента на 2018 година, когато имаха 8 последователни успеха в шампионата.

Валентин Антов и Амос Юга записаха участие във всички двубои на тима за първенство тази есен. Юга обаче ще пропусне срещата от първия пролетен кръг срещу Славия заради червения си картон в дербито с Левски.

Валентин Антов завърши есента с най-много игрови минути – 1281.

Срещу Левски заради реплика от скамейката резервният вратар Димитър Евтимов получи втория си жълт картон през сезона и така шуменецът има две официални предупреждения при едва един изигран шампионатен мач (1:0 над Царско село).

През първите полувремена на срещите си ЦСКА-София вкара само 8 гола, колкото реализира за последните 15 минути на двубоите си.

Във втори пореден сезон се запазва тенденцията червените да са над два пъти по-резултатни през второто полувреме.