Страхотно! България на финал в Златната лига

0
1528997025gettyimages 974380694
-
-

Женският национален тим на България по волейбол разби Финландия с 3:0 (25:21, 25:13, 25:14) за едва 69 минути ига и се класира за финала на Златната европейска лига в унгарската столица Будапеща. Съперник на националкуите ни в мача за трофея ще е победителят от сблъсъка между домакина Унгария и Чехия.

Скандинавките бяха равностойни на тима ни само в първия гейм, в който преминаха границата от 20 точки. И в този момент обаче националките ни диктуваха темпото на игра.

Най-резултатна за успеха ни бе Силвана Чаушева, която завърши срещата с 14 точки. По 13 точки добавиха Гергана Димитрова и Нася Димитрова. За финландките Паулина Вилпонен завърши срещата с 10 точки.

С успеха си волейболистките ни си гарантираха участие в „Чалъндж” турнира на FIBA, който ще бъде следващата седмица в Перу. Там момичетата на Иван Петков ще имат възможност да се борят за място в елитната група отбори, които догодина ще играят в Лигата на нациите.