1
Снимка: lap.bg
-
-

Младежкият национален отбор на България направи на пух и прах Полша. В мач от квалификациите за Евро 2021, „лъвчетата“ отнесоха лидера в групата Полша с 3:0. Две попадения за успеха реализира Станислав Иванов, с едно добави.

В края на първото полувреме Антов можеше да се разпише, но ударът му срещна напречната греда. Станислав Иванов се възползва от грешка в отбраната на поляците, открадна топката и пусна към Тонислав Йорданов. Ударът на нападателя рикошира и топката спря в мрежата на Грабара.

6 минути след началото на втората част, „лъвчетата“ удвоиха аванса си. Лъчезар Котев изведе Станислав Иванов, който стреля покрай вратаря за 2:0.

В 61-ата минута „трикольорите“ оформиха класиката в резултата. Точен за крайното 3:0 отново бе Станислав Иванов, който с мощен изстрел не остави шансове на стража.

БЪЛГАРИЯ: 1. Наумов, 19. Турицов, 2. А. Христов, 15. П. Христов, 4. Лясков, 16. Найденов, 6. Антов, 21. Котев, 9. Йорданов, 7. Кръстев, 10. Иванов

ПОЛША: 1. Грабара, 3. Пестка, 4. Собочински, 5. Валукиевич, 6. Амбросиевич, 7. Йожвяк, 10. Кимала, 14. Листовски, 15. Гуми, 17. Богуш, 19. Фила