Страхотна сензация на старта на Първа лига! Хебър тресна Ботев насред Пловдив с изумителен гол (ВИДЕО)

0
Снимка: facebook.com/Botev.Plovdiv
-
-

Хебър поднесе поднесе първата сензация в Първа лига още в първия мач за новия сезон. Тимът от Пазарджик се наложи като гост на Ботев (Пд). На базата на пловдивчани в Коматево воденият от Фулвио Пеа отбор стигна до победа с 1:0.

Преди началото на срещата капитанът на Ботев (Пловдив) Тодор Неделев получи наградата си за победител в престижната анкета „Футболист на футболистите“ за миналия сезон 2021/2022. Фланелка и букет пък получи легендата на „жълто-черните“ Марин Бакалов.

В 14-ата минута Хебър можеше да поведе. Хамдиев изведе сам срещу вратаря Ивайло Михайлов, чийто шут обаче бе спасен от Ханкич.

„Канарчетата“ отговориха в 23-ата минута. Виктор Генев засече с глава центриране на ъгъла на вратарското поле. Топката обаче премина покрай дясната греда.

В 32-ата минута Току направи самостоятелен пробив, завършил с удар с левия крак, който обаче попадна право в Дебърлиев.

120 секунди по-късно Па Конате намери пред вратарското поле Антоан Бароан. Последният обаче отправи много нескопосан удар с левия крак, пращайки топката далеч от целта.

В 36-ата минута Виктор Генев засече с глава центриране от корнер. Дебърлиев обаче плонжира и улови.

В 57-ата минута Бароан засече от трудна позиция центриране отдясно. Топката обаче се отклони леко в играч на Хебър и мина покрай лявата греда, излизайки в корнер.

Скоро след Минков проби отдясно, влезе навътре и стреля от границата на наказателното поле, но слабо и право в Дебърлиев.

Точно изтече час игра, когато Ботев имаше възможност да стигне до гол. Конате направи отличен самостоятелен пробив, завършил с удар от границата на наказателното поле към долни ляв ъгъл на вратата. Дебърлиев обаче демонстрира отличен рефлекс, плонжира и изби.

В 74-ата минута Ван Хертъм изведе Антоан Бароан. Французинът нахлу в наказателното поле и стреля от 12-13 метра по диагонала. Топката разтресе дясната греда, но при добавката Па Конате я прати в мрежата. Попадението обаче бе отменено, тъй като Бароан бе в засада при паса на Хертъм.

180 секунди по-късно пък Хебър поведе с изключително красиво попадение. Домакините не успяха да изчистят добре центриране от фал. Топката се насочи към дъгата пред наказателното поле. Там Цветелин Тонев я посрещна от воле, пращайки я в долния ляв ъгъл на вратата на Ханкич за 0:1.

В 83-ата минута пазарджиклии можеха и да удвоят аванса си. Емануил Манев шутира остро извън наказателното поле. Топката рикошира във футболист на домакините и премина на сантиметри от лявата греда, излизайки в корнер.