Страхотна драма: Несебър изравни на Академик в 93-ата минута, но отпадна след дузпи от Купата на Аматьорската лига

0
nesebar akademik svishtov

Несебър загуби от Академик (Свищов) в полуфинал от турнира за Купата на Аматьорската лига. На стадион „Локомотив“ в Стара Загора съперниците завършиха 2:2 редовното време. При дузпите „делфините“ направиха един пропуск, който се оказа фатален и отпаднаха от надпреварата, докато техният съперник стигна до директния мач за трофея.

Академик поведе в 27-ата минута с гол на Момчил Емилев, а в 61-ата минута удвои аванса си.

В 66-ата минута обаче Академик остана с човек по-малко. Вратарят фаулира откъснал се сам срещу него футболист на Несебър, за което получи директен червен картон. С изпълнението на свободния удар се нагърби Николай Костов, който разтресе напречната греда.

Несебър бързо се възползва от численото си предимство и в 71-ата минута Венцислав Христов се разписа за 1:2.

Секунди по-късно „делфините“ по чудо не изравниха, след като Стоянчо Велинов отблизо не улучи празната врата.

Това все пак се случи в 3-ата минута на добавеното време. Стоянчо Велинов бе изведен сам срещу вратаря и не сгреши за 2:2.

Според регламента, след равенството в редовното време се премина директно към изпълнение на дузпи. При тях футболистите на Академик бяха безупречни – 5 от 5. За Несебър точни бяха Венцислав Христов, Николай Костов, Валентин Сливов и Стоянчо Велинов, а Никола Гелин пропусна третото изпълнение, което се оказа фатално за „делфините“.