Страхотна драма! И дузпа в 94-ата минута не спаси ЦСКА-София от загуба от Ботев (Пд)(ВИДЕО)

0
botev plovdiv cska joao paolo
Снимка: lap.bg

Ботев (Пд) победи като домакин ЦСКА-София. „Канарчетата“ се наложиха с 2:1, като по този начин и на практика коронясаха Лудогорец като шампион на България. Двубоят протече изключително драматично, като гостите изпуснаха дузпа в

Бултрасите хвърлиха карамфили секунди след началния съдийски сигнал в знак на протест срещу съдийството по време на 1/2-финалната среща-реванш от турнира за купата на България срещу Славия. По този начин те символично погребаха българския футбол.

В 31-ата минута груба грешка в защитата на ЦСКА-София позволи на Ботев (Пд) да поведе. Черниаускас подаде към Бодуров, който си пое лошо топката, Жоао Пауло му я отне и останал сам срещу вратаря бе точен за 1:0.

В 45-ата минута Жоао Пауло стреля чудесно, но топката профуча до лявата сглобка.

Втората част започна ударно за гостите. В 48-ата минута Тиаго центрира от фаул, Хеан Бланко надскочи Терзиев и вкара с глава за 1:1.

В 51-ата минута ЦСКА-София можеше да осъществи пълен обрат. Десподов центрира към Бодуров, който засече с глава, но Кайзер изби в корнер.

В 55-ата минута Ботев възстанови аванса си.Минев центрира към Стивън Петков, който от воле прониза Черниаускас за 2:1.

Само 120 секунди след попадението, Тодор Неделев можеше да реши всичко. Звездата на пловдивчани остана сам срещу вратаря, но не успя да се разпише. Жоао Паоло направи същия непростим пропуск, минути по-късно.

Александър Георгиев пък можеше да изравни за ЦСКА-София, но вратарят на домакините спаси. В даденото продължение Алберг стреля хубаво, но отново Кайзер се намеси решително.

Драмата настъпи в 94-ата минута, когато главният арбитър отсъди дузпа в полза на гостите, след като прецени, че Йордан Минев е играл с ръка на голлинията. Защитникът оспорва бурно, че е играл с рамо, но това не помогна и той бе отстранен. Ударът от бялата точка на Хеан Бланко, обаче бе спасен от Кайзер и трите точки останаха в Пловдив.