Страхотна драма! Гол на Божинов не стигна на Ботев (Вр), Верея взе точка в 93-ата минута (ВИДЕО)

0
vitosha botev vraca valeri bojinov
Снимка: lap.bg
-
-

Ботев (Враца) не успя победи като гост Верея, в първи мач от XII кръг на Първа лига. Възпитаниците на Сашо Ангелов поведоха с 2:0, като първото попадение бе дело на Валери Божинов. Старозагорци обаче успяха да измъкнат точката с гол в 93-ата минута на Даниел Младенов за крайното 2:2.

Ботев успя да поведе с 2:0 само в рамките на 5 минути. В 16-ата вратарят на Верея Цинцарски излезе напред и връщайки се на позиция не успя да отрази удара на Валери Божинов с глава, след като Ненов центрира към него.

В 21-ата невероятно изпълнение на Емил Стоев удвои аванса на гостите. Той стреля фронтално и от далечна дистанция, а подаването дойде от ъглов удар.

120 секунди по-късно Огнянов получи хубав пас от Малек, но стреля в аут по диагонала от границата на наказателното поле.

В 53-ата минута Коурупис направи индивидуален рейд отляво и прати топката във вратата по диагонала за 1:2.

10 минути след това Верея може да изравни. Билел Малек стреля мощно, но топката разтресе гредата.

Драмата настъпи в 3-ата минута на даденото продължение. Здравко Илиев центрира отлично към далечната греда, където Антон Огнянов засече топката в мрежата.