Страхотна драма! 10 от ЦСКА-София удариха Царско село в 93-ата минута (ВИДЕО)

0
Снимка: cska.bg
-
-

ЦСКА-София победи Царско село в мач от Х кръг на Първа лига. На стадион „Арена Царско село“ „червените“ се наложиха с 2:1, въпреки че почти цяло второ полувреме играха с човек по-малко. Победното попадение пък падна дълбоко в добавеното време на срещата.

В 18-ата минута ЦСКА-София можеше да поведе. Варела намери на границата на наказателното поле Видсхут, който от движение насочи в долния десен ъгъл. Янко Георгиев обаче плонжира и изби в корнер. След неговото изпълнение топката стигна извън наказателното поле до Йоан Баи. Последният стреля мощно под напречната греда. Георгиев обаче с блестяща намеса изби с една ръка в нов ъглов удар.

В 27-ата минута Варела центрира отдясно. Ахмедов засече пред вратарското поле с глава, но покрай дясната греда.

В 50-ата минута ЦСКА-София остана с 10 футболисти. Жеферсон набързо си изкара два жълти и съответно червен картон. Бразилецът първо изрита Охене, а скоро след това закачи с бутоните в корема противников състезател при единоборство за висока топка.

Въпреки че остана с човек по-малко, ЦСКА-София поведе в 55-ата минута. Янко Георгиев спаси удар вратарското поле на Ахмед Ахмедов. Топката обаче стигна на границата на наказателното поле до Амос Юга, който с плътен удар я прати в долния ляв ъгъл на вратата за 0:1.

В 66-ата минута Шопов изведе в наказателното поле Ален Стеванович. Последният стреля по диагонала, но топката премина на сантиметри от лявата греда.

120 секунди по-късно Мухар нанесе мощен шут пред дъгата на наказателното поле. Янко Георгиев обаче спаси.

В 72-ата минута Царско село изравни. Васил Шопов изведе чудесно Лукас Диас сам срещу вратаря. Влезлият като резерва футболист хладнокръвно преодоля Бусато за 1:1.

В 86-ата минута Васил Шопов стреля от границата на наказателното поле, но покрай лявата греда.

В последната минута на редовното време ЦСКА-София по чудо не поведе отново. Калоян Кръстев мина на парад през няколко футболисти на домакините и остана сам срещу вратаря. Ударът му обаче бе спасен от Янко Георгиев.

В 93-ата минута „червените“ обаче стигнаха до победата. Йомов центрира от фал, а Калоян Кръстев засече с глава. Топката срещна напречната греда, но Карло Мухар я засече в празната врата за 1:2.