grigor dimitrov
Снимка: brisbaneinternational.com.au
-
-

Григор Димитров спечели турнира от сериите АТР 250 в Бризбейн, Австралия. На финала той се наложи над поставения под №1 в схемата Холгер Руне 7:6 (5), 6:4 за 2:19 часа игра. Така Григор спечели титлата с пет победи при само един загубен сет.

Това е втора титла от три финала за Димитров в Бризбейн. При първия българинът отстъпи в спора за трофея през 2013 г. пред Анди Мъри. Във втория случай, който е от сезон 2017, Григор стана шампион след успех на финала над Кей Нишикори.

Димитров игра за 18-и път на финал на АТП в кариерата си и спечели деветата си титла.

Григор Димитров трябваше да отразява две последователни точки за пробив още в първия гейм, но успя да намери най-добрите си удари в точния момент и поведе резултата. В следващите минути играта беше изключително равностойна, като двамата взимаха подаванията си, макар това не винаги да ставаше лесно. Така се стигна до тайбрек, в който Димитров поведе с 3:0 точки след два минипробива. Руне успя да върне единия, но сервирайки за сета при 6:5 българинът бе безупречен и успя да се наложи със 7:5 точки.

Във втората част Григор Димитров направи първия пробив в мача изобщо в седмия гейм. Българинът поведе с 40:15 при сервис на Руне, датчанинът отрази първия брейкбол, но при втория извади топката в аут и пробивът стана факт.

Сервирайки за оставане в мача при 3:5, Руне трябваше да отразява два мачбола, но успя да измъкне подаването си. При 5:4 Григор Димитров сервира за мача и не трепна, подпечатвайки си титла номер 9 в кариерата. За последно българинът бе триумфирал през ноември 2017 година на Финалите на АТП в Лондон./ БТА