Страхотен обрат след продължения срещу Хърватия прати Испания на 1/4-финалите (ВИДЕО)

-
-

Испания пречупи Хърватия с 5:3 в битката от осминафинала на Евро 2020. Страхотен обрат за Лус Енрике, който го прати към 1/4-финалите след продължения. На стадион “Паркен” в Копенхаген загубата на ключовия Иван Перишич си оказа влияние и Златко Далич понесе тежък удар, който го изпрати вкъщи.

В 13-ата минута дойде първата опасност пред вратата на хърватите като Пабло Сарабия си освободи пространство в наказателното поле и отправи удар, който мина встрани от лявата греда.

В 19-ата минута Домагой Вида игра с ръка в наказателното поле, но реферът не отсъди дузпа.

Минута след това се случи нещо неочаквано за испанците. След върната топка Унай Симон не успя да си спре топката, която премина над крака му и попадна в собствената му мрежа за 1:0.

Претенции за дузпа в наказателното на „Ла Фурия“, но съдията размаха ръце и пусна играта да продължи.

В 24-ата минуте Никола Влашич се измъкна от защитата на Испания и достигна до стрелкова позиция, но топката премина покрай дясната греда.

В 38-ата минута се стигна до изравняване на резултата. Топката се отби към Пабло сарабия след разбъркване в наказателното поле и той не сгреши за 1:1.

В края на първото полувреме Ковачич даде прецизно подаване към Ребич, но този път Унай Симон внимаваше и се включи добре като пресече паса.

Испания продължи да води темпото на играта и във второто полувреме.

В 57-ата минута точно центриране на Феран Торес кацна на главата на Сесар Асплиликуета, който забоде топката във вратата и поведе испанците в резултата.

Десет минути по-късно Йошко Гвардиол пропусна страхотна възможност след като получи топката в наказателното поле и отправи удар, но испанският вратар се справи с трудната ситуация.

В 73-ата минута Алваро Мората вкара топката в мрежата, но се оказа в положение на засада и голът не бе зачетен.

Прекрасен диагонален пас на Пау Торес в 77-ата минута изведе Феран Торес, който не сгреши за третия гол на испанския отбор.

В 86-ата минута Хърватия върна интригата в играта след като Мислав Оршич чукна топката във вратата от близко разстояние и покачи с един гол.

Гол в добавеното време изненада неприятно Испания. Марио Пашалич бе точен за 3:3 след пррфектно центриране в наказателното поле.

В началото на първото продължение Унай Симон спаси „Ла Фурия“ от четвърти гол след удар от близко разстояние на Андрей Крамарич.

В 101-ата минута Дани Олмо направи добро центриране към Алваро Мората, който овладя добре топката и със силен шут вкара топката в целта и покачи резултата.

Три минути по-късно Испания вкара пети гол в мача след асистенция на Олмо, Микел Оярсабал бе точен.