Страхотен крос-кънтри във Велико Търново

0
kros kuntri

Повече от 300 атлети взеха участие в едно от най-старите състезания по крос кънтри на Балканите – “Ивайло“. 36-ото издание на надпреварата се проведе в събота в местността Света гора в околностите на Велико Търново. В състезанието, организирано от Александър Пановски, участваха атлети от всички възрастови групи, като при мъжете и жените на старт застанаха бегачи от България, Румъния и Македония.

Победител при мъжете на 10 километра стана Иво Балабанов от Мездра, а на втора позиция е румънецът Трандафир Емануел.

При жените шампионка на 6-километровото трасе е дряновката Маринела Нинева, следвана от горнооряховката Моника Георгиева.

Призови класирания в състезанието записаха състезателите на великотърновския клуб „Атлетика 2012“. Станислав Рашков е първи при момчетата по 16 г. на 3000 метра. В масовия старт на 1000 метра победи Светослав Ботев, следван от съотборниците си Димитър Иванов и Павлин Павлов. Дияна Консулова бе най-бърза при девойки младша възраст в масов старт на един километър, както и Сезгин Дервишев при юноши младша възраст на 2000 метра, а Димитър Филипов победи на 2 км при юношите старша възраст. При момичета под 16 години на1000 метра масов старт Христина Бурмова финишира втора, а Никол Николаева – трета.

При девойки старша възраст на 2000 метра масов старт Магдалена Стоянова е трета, както и Людмила Йорданова при жени 40-50. При жени над 50 втора е Валентина Грозданова от старата столица.