Страхотен гол беляза победата на Созопол срещу един от аутсайдерите на Югоизток (ВИДЕО+СНИМКИ)

0
sozopol sekirovo (15)
-
-

Созопол спечели с 3:1 домакинството си на Секирово от 25-ия кръг на Югоизточна Трета лига. Домакините вкараха рядко красив гол от около 70 метра.

Созопол рано пое контрол върху събитията на терена, повеждайки с 1:0 още в 5-ата минута. След центриране от фал в наказателното поле на Секирово, Келеши с глава вкара топката във вратата на гостуващия отбор.

В 13-ата минута Созопол удвои своята преднина. Станислав Митов изрита топката от собствената си половина, топката тупна през излезлия напред вратар на Секирово Йордан Костадинов, прехвърли го и след това опъна мрежата. Ударът на Митов бе от над 50 метра.

Созопол получи правото да изпълни дузпа в 49-ата минута за игра с ръка в наказателното поле на гостите. Диян Молдованов реализира дузпата за 3:0.

Секирово стигна до почетен гол в 59-ата минута. Стефан Рабаджийски вкара хубав гол с много силен удар от около 25 метра, прати топката в горния ляв ъгъл на вратата на Християн Славов.

Секирово остана с човек по-малко в 82-ата минута, след като вратарят Йордан Костадинов бе изгонен с директен червен картон. Борислав Трендафилов открадна топката, излезе сам срещу Костадинов, който го фаулира, заради което бе изгонен с директен червен картон.

С тази победа Созопол събра актив от 35 точки, а Секирово остава с 18.

В следващия кръг Созопол гостува на Гигант Съединение.