Страхотен Черноморец повали лидера насред София!

0
chernomoretz dunav

Черноморец постигна изключително важна и престижна победа в VII кръг на Втора лига. „Акулите“ се наложиха с 1:0 като гости на Септември (Сф).

Единственото попадение в мача падна в 57-ата минута. Тогава точен от дузпа бе Живко Петков.

Иначе, в 6-ата минута Асен Георгиев нацели горната греда от фал. Малко по-късно изстрел на Айкут Рамадан от границата на наказателното поле бе избит от Димитър Тодоров в корнер.

В 27-ата минута дойде най-добрата ситуация до този момент за Черноморец. „Акулите“ излязоха от пресата на противника с подавания по земя, Живко Петков гърдира и изведе по десния фланг Даниел Иванов, който стреля от малък ъгъл, но Димитър Шейтайнов не позволи топката да влети в мрежата му. Секунди преди края на частта останаха съмнения за дузпа за нарушение срещу Стоян Мантаров, но такава не бе отсъдена от главния съдия Георги Иванов.

Малко преди края на срещата Айкут Рамадан също нацели гредата. В края и Самб Бадара пропусна страхотен шанс да донесе поне точка на своя тим, след като с глава не успя да намери очертанията на вратата от близка дистанция.

С успеха си днес воденият от Ангел Стойков тим прекъсна серията си от 4 поредни равенства. Със спечелените 3 точки пък бургазлии събраха 10 и се изкачиха на 8-о място във временното класиране. За столичани пък това бе второ поредно поражение, след като в предния кръг отстъпиха с 2:3 при визитата си на Янтра. Въпреки отборът на Красимир Балъков остава на първо място във временното класиране с 15 точки, но вече само на 2 пред Спартак (Вн), Монтана и Янтра.