Стойчо взе дербито с Мъри

0

ЦСКА-София победи Левски с 2 на 1  и продължава напред в първенството, без загуба.
Двубоят на стадион „Васил Левски“ започна на ниски обороти, а в 10-ата минута Миланов удари гредата с хубав изстрел от 17 метра.Той направи отлично двойно с Цонев и стреля по земя от границата на наказателното поле, а топката срещна страничния стълб.

В 20-ата минута Греъм Кери бе оставен спокойно да получи топката по десния фланг и да навлезе в наказателното поле. Той си нагласи топката и стреля силно по диагонал, но Николай Михайлов показа отличен рефлекс и изби.

В 28-ата минута Левски поведе в резултата. Цонев центрира от ъглов удар, топката бе отклонена на далечната греда, където Георги Миланов с красива задна ножица прониза Бусато – 1:0 за „сините“.

Левски обаче се пропука за пореден път при центриране от корнер в 40-ата минута. Отбраната на „сините“ остави Кайседо непокрит в малкия пеналт, но нападателят на ЦСКА-София  не успя да уцели очертанията на вратата при своя удар с глава.

В последните секунди на първото полувреме Вилдсхут проби по крилото, пусна пред вратата на Левски, където Греъм Кери овладя с едно докосване и с второто прати топката във вратата на „сините“.

В 48- минута Георги Йомов пробва да насочи красиво към далечния ъгъл на Михайлов, но не уцели вратата
В 64-тата обаче червените дръпнаха. Жорди Кайседо получи извеждащ пас, освободи се от Шелис, напредна сам срещу Михайлов и мушна топката покрай вратаря на Левски!

Стойчо Младенов предприе тактическа смяна. Вместо имащия картон Карло Мухар, в игра се появява Амос Юга.

Йоан Баи пък беше футболистът, който замени Георги Йомов.
Н 73-та минута и Мъри реши да прави смяна. Пусна Димитър Костадинов на мястото на Цонев.
В следващите минути невероятни пропуски направиха Баи и Кайседо, които пропуснаха да дадат по-солиден аванс на отбора си.
Така мачът навлезе в последните си минути. Левски опита натиск, но сините  нямаха сили за равенство. Така ЦСКА-София спечели важни три точки и остава в битката за титлата, а Левски показа желание, дисциплина и воля, но на този етап няма достатъчно потенциал за нещо по-сериозно.Все пак под ръководството на Мъри сините са съвсем друг отбор.