Стойчо Младенов се завърна и ЦСКА-София удари силно по масата срещу Осиек

0
Снимка: cska.bg

ЦСКА-София спечели с 4:2 срещу Осиек в първия мач от третия квалификационен кръг на Лигата на конференциите, който се игра на стадион „Васил Левски“ в София. „Червените“ играха много силно и дори можеха да вкарат повече попадения в хърватската врата. Това на практика бе завръщането на Стойчо Младенов начело на ЦСКА в България.

На загрявката преди началото на мача Йоан Баи получи контузия и Стойчо Младенов бе принуден да прави промяна в стартовия си състав. На мястото на французина в титулярния състав влезе Георги Йомов.

ЦСКА-София изпусна две много добри възможности да поведе в резултата в 9-ата минута. Яник Вилдсхут комбинира с Греъм Кери, който отправи мощен диагонален шут, но вратарят на Осиек Ивица Ивушич успя да реагира и изби в ъглов удар. При последвалото центриране в наказателното поле капитанът Валентин Антов се извиси над всички и стреля с глава, но Ивушич отново се намеси страхотно.

ЦСКА-София пропиля нова чудесна възможност в 26-ата минута. След много добра комбинация с участието на Георги Йомов и Жорди Кайседо, Греъм Кери се оказа сам в наказателното поле, но ударът му земя премина далеч покрай десния страничен стълб.
ЦСКА-София поведе с 1:0 в 30-ата минута. Брадли Мазику направи много добър пробив и прати топката неспасяемо в горния ляв ъгъл на вратата на Осиек.

Девет минути по-късно ЦСКА-София удвои своята преднина. Иван Турицов проби по десния фланг и центрира в наказателното поле на Осиек, където Греъм Кери с глава вкара топката във вратата на Ивушич, който се опита да отрази удара, но не успя и кълбото влетя във вратата му.

Осиек намали своя пасив в 41-ата минута. Фиолич центрира от корнер в наказателното поле на ЦСКА-София, където Иван Турицов си отбеляза автогол.

Няколко секунди по-късно ЦСКА-София възстанови аванса си от два гола в мача. Георги Йомов центрира отдясно, а Кайседо изпревари защитник на Осиек и с глава вкара топката във вратата на Ивушич.

ЦСКА-София вкара четвърти гол в 75-ата минута. Жорди Кайседо демонстрира чудесна скорост и надбяга Михаел Жапер, след което навлезе в наказателното поле и с остър пас по земя, успореден на голлинията намери включилия се на скорост Георги Йомов. За крилото остана най-лесното – да прати топката в мрежата от чиста позиция.

Осиек направи много сериозен пропуск в 88-ата минута. Антонио Мансе излезе сам срещу Густаво Бусато и го преодоля, но след това стреля неточно в аут.

Осиек вкара втори гол във втората минута на добавеното време на срещата. Милош центрира в наказателното поле на ЦСКА-София, където Валентин Антов и Густаво Бусато увиснаха, а Топчагич с глава вкара топката в опразнената врата.

В последната ситуация в мача Греъм Кери стреля от фал, но топката срещна напречната греда на вратата на Осиек.