Стойчо Младенов с тотална доминация над Илиан Илиев – 5 от 5

0
Снимка: cska.bg

ЦСКА-София посреща днес Черно море в дербито на 19-ия кръг в родния шампионат. Двубоят ще сблъска за общо шести път двама от най-качествените родни специалисти – Стойчо Младенов и Илиан Илиев. Наставникът на моряците е известен със своята педантичност към тактическата дисциплина и агресията, която иска да вижда на терена и която прави отборите, които води, много трудни за побеждаване. Въпреки това статистиката на 53-годишния бивш халф на Левски срещу колегата му от червения лагер е катастрофална. Илиев се е изправял срещу Младенов начело на три различни тима и е загубил всяка от петте срещи досега, пише „Тема спорт“. Любопитно е, че цели четири от тези мачове са завършили с любимия на Екзекутора на Ливърпул резултат -1:0.

За първи път двамата се изправят един срещу друг на 15 август 2004 година във втория кръг от шампионата. Илиев прави първите си стъпки в треньорството начело на Черно море, а Младенов наскоро е поел Литекс. Оранжевите печелят във Варна с категоричното 3:1 след голове на Еуген Трика, Ангел Русев и Жоазиньо, а почетното попадение за домакините в последните минути е дело на Йордан Терзиев. Малко след този мач обаче Стойчо е уволнен от ловешкия клуб.

При следващите 4 срещи между двамата Екзекутора вече е треньор на автентичния ЦСКА и на ЦСКА-София. През пролетта на последния досега шампионски сезон на червените – 2007/08, тимът побеждава като гост Берое на Илиев. Двубоят завършва със скандал заради претенции на старозагорци, че фалът в 86-ата минута, след който Флорентин Петре реализира, не е трябвало да бъде отсъждан. С трудния успех ЦСКА запазва аванса си от 10 точки пред Левски, който в края на шампионата достига до 16 пункта.

Традицията Младенов и Илиев да се сблъскват през 4 години е продължена и следващата им среща е през пролетта на 2012, когато червените отново са много близо до титлата. Бившият халф на Левски пък пак е начело на Берое. С гол на Карачанаков през първата част ЦСКА стигна до важния успех. Тимът е лидер до последния кръг, когато губи от Лудогорец в Разград.

През есента на 2012-а Илиев вече е начело на Левски. Младенов отново успява да излъже колегата си с 1:0, като победата в дербито е донесена от тогоанеца Серж Нюаджи.

За последно двамата се срещнаха през август тази година на „Тича“ във Варна. Въпреки че Черно море бе по-добрият отбор, при едно от малкото си положения ЦСКА-София реализира чрез Кайседо.

Така равносметката от досегашните срещи между Младенов и Илиев е 5 двубоя и 5 победи за Екзекутора на Ливърпул при голова разлика 7-1 за тимовете, водени от него. Предстои да разберем какво ще ни предложи днес шестият сблъсък между двама от най-добрите родни специалисти.