Стойчо Младенов с пета загуба на „Армията“! Вилдсхут без гол вече над 23 часа

0
Снимка: cska.bg

Стойчо Младенов допусна едва петата си шампионатна загуба на стадион „Българска армия“, пише „Тема спорт“. Поражението с 1:3 от Локомотив Пловдив е и най-изразителното досега. Преди това наставникът е бил на губещата страна с автентичния ЦСКА срещу Черно море (1:2 на 12 април 2003), на два пъти срещу Лудогорец (0:2 на 10 ноември 2012 и 0:1 на 26 март 2016) и срещу Берое (0:1 на 7 март 2015).

ЦСКА-София допусна първа загуба в своя дом от над 2 години и 3 месеца. За последно като победител от „Армията“ си тръгна Черно море (3:1 на 20 юли 2019). Оттогава червените записаха 43 мача във всички турнири без поражение вкъщи.

Армейците нямат победа над черно-белите от началото на миналия сезон. Негативният баланс е 1 равенство и 3 загуби. Любопитно е, че във всеки от четирите мача тимът е бил воден от различен треньор: Стамен Белчев при 1:2 на „Лаута“ на 27 септември 2020-а, Бурно Акрапович при 0:0 на „Българска армия“ на 6 март т.г., Любослав Пенев при 0:2 на „Лаута“ на 15 май и Стойчо Младенов при 1:3 отново на „Армията“ в неделя.

Загубата бе първа за ЦСКА-София в първенството.

В нито един от първите си 10 мача в шампионата армейците не успяха да отбележат в първите 15 минути на двубоя.

Яник Вилдсхут изигра 20-ия си официален мач с червената фланелка във всички турнири. Въпреки че е бил на терена 1402 минути или над 23 часа и половина, той все още не се е разписал.

Юрген Матей продължава да е единственият футболист на ЦСКА-София, който е участвал във всички двубои на тима от началото на сезона. Нидерландецът е бил на терена през цялото игрово време – 900 минути. Той е без пропусната минута и в евротурнирите.

Хамза Чатакович не попадна в групата на армейците в трети пореден шампионатен двубой, а за последно бе на терена преди повече от месец – влезе в края на гостуването на Ботев Враца (4:2) от осмия кръг на 19 септември.