0
Снимка: cska.bg
-
-

В понеделник Стойчо Младенов ще изведе ЦСКА-София в шампионатен сблъсък срещу Лудогорец. Един поглед към статистиката е достатъчен, за да разберем, че разградчани са най-неудобният съперник в треньорския път на Младенов, пише „Тема спорт“. Орлите са спечелили 7 от 8-те си мача за първенство срещу автентичния ЦСКА, воден от Екзекутора, като в нито една от тези срещи, които са загубили, армейците не успяват да се разпишат в противниковата врата. Наставникът успява да надигне глава едва при последната си до този момент среща с Лудогорец, която завършва наравно – 1:1.

Първата загуба на опитния специалист от орлите е и най-болезнената. На 23 май 2012 година двата отбора се изправят един срещу друг в последния кръг на шампионата в пряка битка за титлата в Разград. Червените имат аванс от 2 точки и дори и равенство означава спечелване на 32-ра шампионска титла. Нещата обаче се развиват по друг начин. В изнервен двубой, в който червени картони получават Ангел Грънчов от ЦСКА, Светослав Дяков от Лудогорец и самият Младенов, орлите стигат до минимална, но напълно достатъчна победа след попадение на Мирослав Иванов от фал в средата на първото полувреме. Удари на армейците на три пъти срещат гредите, но така и не попаднат в целта. По този начин Лудогорец достига до първата в историята си шампионска титла, въпреки че 5 кръга преди края ЦСКА има внушителната преднина от 8 точки на върха. Няколко дни след този двубой Стойчо Младенов е настанен в болница заради сърдечна аритмия.

Армейците, водени от Екзекутора, губят шампионатното си гостуване в Разград и през следващата кампания, отново с 0:1.

В началото на 2013-а пък Стойчо напуска Борисовата градина, като се завръща още през лятото с тежката задача да събира отбор от плажовете. Програмата обаче не е на негова страна и отрежда тимът му да гостува на шампионите от Лудогорец още в четвъртия кръг. Логично орлите постигат най-голямата си победа над Младенов – 3:0. 3 месеца по-късно за първи път опитният специалист посреща зелените на „Българска армия“. Резултатът обаче отново не е положителен – 0:2.

През 2014-а ЦСКА и Лудогорец се срещат общо 4 пъти. Първите 3 не са различават по нищо от предишните двубои между тях. Орлите са по-ефективни, а армейците така и не успяват да намерят път към вратата им, което води до нови последователни загуби на 0.

Последният двубой на Младенов срещу Лудогорец досега е на 22 ноември 2014 г. Той тръгва по идеален за червените начин. Рано-рано Мисиджан е изгонен, а Тунчев открива с глава в средата на първата част. Нещата обаче се объркват малко преди почивката. Първо Ешпиньо бележи за 1:1 след перфектно изпълнен пряк свободен удар, а след това и Маркиньос получава червен картон. Мачът завършва без промяна в резултата и се превръща в първата шампионатна среща, в която Стойчо Младенов не губи от Лудогорец. И до днес обаче той очаква първата си победа срещу разградчани. Дали моментът за нея е настъпил ще разберем в понеделник…

Едно е сигурно – треньорът на ЦСКА-София има стари сметки за разчистване с Лудогорец.