Стивън Петков с първи мач като титуляр в Португалия

0
stivan petkov
-
-

Доскорошният нападател на Ботев (Пловдив) Стивън Петков за пръв път се появи като титуляр в мач от първенството на Португалия. Българинът игра 67 минути и получи жълт картон при равенството на Фейрензе като гост на Рио Аве – 0:0.
Домакините, в чийто състав личеше името на бившия футболист на Бенфика, Реал Мадрид и Спортинг (Лисабон) Фабио Коентрао, създадоха немалко възможности за гол, но ги пропиляха. След почивката в игра за Рио Аве се появи и Бруно Морейра, който през сезон 2013/2014 игра в ЦСКА.Повечето интересни моменти пред вратата на Фейрензе дойдоха след статични положения. Винисиус и Диего Лопес обаае не успяха да преодолеят стража Деле Алампасу.
След четвъртото поредно равенство Фейрензе остава на 17-о място с 14 точки, а в следващия кръг ще гостува на силно представящия се Витория (Гимараеш).