Станислав Генчев: Трябваше да бием с разлика

0

Старши треньорът на Локомотив (София) Станислав Генчев сподели мнението си след равенството с ЦСКА – София (1:1) от втория кръг на efbet Лига. „Железничарите“ тотално надиграха своя противник и допуснаха гол от статично положение в самия край на мача.

Наставникът на „червено-черните“ не остана доволен от това, че неговите футболисти не успяха да реализират чистите създадени ситуации пред вратата на Густаво Бусато.

„Изиграхме много добро първо полувреме, в което трябваше да водим с повече от един гол. През втората част приехме играта в нашата половина, но за това си има причини. Направихме принудителна смяна на Франса, който ни беше най-активният нападател. Други двама футболисти поискаха смяна и това разконцентрира играта ни.

Не можахме през второто полувреме да бъдем така активни в атака, както бяхме през първото полувреме, и да затрудним отбора на ЦСКА. Въпреки всичко, без положение допуснахме гол. Статичното положение си го създадохме сами – от наша топка я изчистихме в корнер и това даде възможност на противника да прати повече хора в нашето поле и да изравни. Мачът трябваше да завърши с победа за нас, и то убедителна.