Станимир Стоилов се завърна с победа начело на Левски (ВИДЕО)

0
-
-

Станимир Стоилов се завърна начело на Левски с успех, след като „сините“ се наложиха с 2:1 в контролата срещу Спортист Своге.

Здравко Димитров направи първата по-сериозна опасност в срещата в 10-ата минута, когато отправи много опасен удар, но Стефано Кунчев успя да избие. В 21-вата минута Левски бе много близо до това да поведе в резултата. Иван Горанов центрира отляво, а Билал Бари засече с глава от близко разстояние. Топката обаче прелетя над напречната греда.

Левски направи нов много сериозен пропуск в 23-ата минута. Радослав Центрира от корнер в наказателното поле на Спортист Своге, след което Билал Бари стреля с глава, но топката срещна десния страничен стълб на вратата на Стефано Кунчев.

Левски направи нов много сериозен пропуск в 25-ата минута, когато Здравко Димитров стреля технично от дъгата на наказателното поле, но топката отново се спря в десния страничен стълб.

Съдията Димитър Димитров свири дузпа за Левски в 52-ата минута за нарушение срещу Билал Бари в наказателното поле на Спортист. Георги Миланов реализира наказателния удар, пращайки топката в десния ъгъл на вратата на Ивайло Василев.

Ивайло Василев се намеси решаващо в 57-ата минута, отразявайки удара на Радослав Цонев от фал.

Георги Миланов направи фрапантен пропуск в 60-ата минута. Той бе изведен сам срещу Ивайло Василев и се опита да го прехвърля технично, но вратарят на Спортист реагира своевременно, намеси се и спаси.

Левски вкара втори гол в 66-ата минута. Любомир Тодоров бе изведен зад защитата на Спортист Своге и вкара топката във вратата на Василев.

Левски направи нов много сериозен пропуск няколко минути по-късно, когато Асен Митков комбинира с Любомир Тодоров, който отново реши да завършва сам, но този път неточно.

Стелиън Георгиев стреля в 82-ата минута, след което се получи рикошет, а топката срещна напречната греда на вратата на Спортист Своге.

Спортист Своге отбеляза почетен гол в 90-ата минута. След центриране от корнер в наказателното поле на Левски Иво Харизанов засече с глава и вкара топката във вратата на Йоан Загоров.

Спортист Своге изпусна да изравни резултата в добавеното време. Кирил Янакиев получи отлична възможност, но стреля в аут.

В сряда Левски ще изиграе още една контрола срещу Марица.

Левски: 66. Пламен Андреев (Йоан Загоров 72′), 6. Ивайло Найденов (Александър Асенов 81′), 14. Денис Динев (Георги Коричков 83′), 41. Георги Александров, 4. Иван Горанов (Контантин Айдарски 67′), 89. Андриан Краев (Стелиян Георгиев 76′), 21. Радослав Цонев (К) (Петър Войнов 67′), 20. Димитър Костадинов (Асен Митков 55′), 7. Георги Миланов (Любомир Тодоров 63′), 11. Здравко Димитров (Лазар Еринин 67′), 19. Билал Бари (Преслав Бачев 67′)