Станимир Стоилов никога не е записвал 3 мача поред без победа начело на Левски! „Сините“ още нямат двубой без картон

0
-
-

Станимир Стоилов се завърна начело на Левски с две равенства – срещу Локомотив Пловдив (2:2) и ЦСКА 1948 (0:0). При предишния си престой начело на сините треньорът бе уволнен през 2008 година, припомня „Тема спорт“. Тогава столичани записаха две поредни загуби в последните четири кръга на шампионата. Първо Левски записа поражение на 30 април от Черноморец в Бургас с 1:2, а след това загуби и домакинството си на Локомотив София седмица по-късно с 0:1 на „Герена“. След двете поредни поражения Стоилов бе заменен от Велислав Вуцов, който изведе тима във вечното дерби, което завърши 1:1 на стадион „Българска армия“, а след това спечели и срещу Славия с 2:1 на „Герена“.

В първия си престой в Левски Станимир Стоилов никога не е записвал 3 поредни мача без победа.

Сините за първи път записаха суха мрежа от началото на сезона. Това се случи чак в осмия кръг при равенството 0:0 с ЦСКА 1948. Преди това в 7 двубоя в Първа лига столичани бяха допуснали цели 13 попадения. За последно не бяха инкасирали попадение в 28-ия кръг на миналия сезон – на 9 май тази година победиха с 1:0 Ботев Пд в Коматево.

Христос Шелис продължава да бъде футболистът, който не е пропуснал минута от началото на сезона, но Иван Горанов и Николай Михайлов му дишат във врата, след като престояват на терена през всичките 90 минути в седми пореден двубой.

В изминалия кръг Левски не успя да отбележи гол в трети мач от началото на сезона. Преди това сините не успяха да поразят противниковата врата при загубите с 0:2 от Ботев Враца и Арда. През миналия сезон цели 11 пъти тимът завърши без отбелязан гол в мачовете.

Левски все още няма мач през кампанията, в който да не си е заработил жълт картон. Такъв срещу ЦСКА 1948 получи Борислав Цонев в 90-ата минута на двубоя.