Станимир Стоилов хвърля каре нови срещу Локо (Пд)

0

Треньорът на Левски Станимир Стоилов ще пусне в игра от първата минута срещу Локомотив Пловдив четири от новите попълнения на тима, пише „Тема спорт“. Мъри ще заложи на Ноа Сонко Сундберг, Цунами, Филип Кръстев и Велтон за двубоя с черно-белите. Мачът е в събота, 19 февруари, от 15:00 часа на „Герена“.

В голяма част от контролите в турския курорт Белек хасковлията се доверяваше на четиримата и с играта си заслужиха да стартират пролетния дял на първенството. По този начин на вратата ще започне капитанът Николай Михайлов. Карето пред стража ще бъде изградено от Драган Михайлович, Ноа Сонко Сундберг, Хосе Кордоба и Цунами. Друго от новите попълнения в защита Келиан ван дер Каап все още не се намира в необходимата кондиция и ще остане на резервната скамейка за първия мач.

Пред отбраната ще бъде позициониран Андриан Краев, а халфовата линия ще допълнят Филип Кръстев и Димитър Костадинов. Първият за момента запазва титулярната си позиция, но не е изключено в напредване на първенството да бъде изместен от Кордоба.

В предни позиции по крилата ще играят Марин Петков и Велтон, а на върха на атаката ще бъде Билал Бари.

На резервната скамейка за мача с Локо Пловдив ще бъде Георги Миланов, който почти сигурно ще получи игрови минути през второто полувреме. Титулярните си позиции през есента ще загубят Иван Горанов и Здравко Димитров. Шансовете за поява на терена в двубоя със смърфовете са по-големи за крилото, докато крайният защитник загуби доверието на Станимир Стоилов.