Стамен Белчев връща старата схема

0

ЦСКА-София ще се завърне към традиционната си схема на игра 4-2-3-1 срещу Черно море. Предпочитаната от Стамен Белчев система беше заменена с 4-4-2 в двубоя със Славия в четвъртия кръг, когато наставникът на армейците заложи на двама централни нападатели в лицето на Али Coy и Ахмед Ахмедов, които три дни по-рано донесоха обрата с 2:1 над малтийския Сиренс в Лига Европа. Постройката с атакуващо дуо Coy – Ахмедов обаче не донесе нужния резултат в офанзивен план. Негативно влияние оказа и червеният картон на Юнус Санкаре в края на първото полувреме, като сенегалецът е наказан и пропуска мача във Варна.

Освен неефективното представяне с двама в атака срещу Славия, другата причина за връщането на схема само с Али Coy напред е ясна – Ахмедов е в карантина с СОVID-19 и ще е извън игра поне още десетина дни. Неговото отсъствие обаче отваря шанс за дебютни минути през сезона за другите двама резервни нападатели на армейците – Тонислав Йорданов и Томи Юрич. Те до момента само попадаха в групата, без да се появят на терена, но сега се очаква поне един от двамата да влезе като резерва на „Тича“.